amaster.dk er i rivende udvikling, og er fuld gang med at udvide sine aktiviteter indenfor salg af sportsartikler. Vi søger derfor en selvstændig butikschef til en mindre ny sportsbutik i østjylland.
Som butikschef hos amaster.dk vil du blive pålagt et stort ansvar, men med et solidt firma i ryggen vil du opleve styrken i at have alle marketingfunktioner i samme firma. Butikken er endnu på planlægningsstadiet, så du vil få stor indflydelse på både indretning og sortiment - en kæmpe udfordring for den rigtige medarbejder.
Du vil indgå i vores stærke team af medarbejdere og vil i samråd med os, skulle ansætte yderligere mindst 1 butiksassistent.
Vi forventer du :
Er uddannet i en sportsbutik
Har erfaring med salg af sportsartikler - primært tøj og sko.
Har erfaring med indkøb/lagerstyring
Har fingeren på pulsen når det gælder nye varer.
Yder en uovertruffen kundeservice - og ved hvor vigtigt det er.
Har overblik - også i stressede situationer.
Forstår at vejlede kunder i valg af udstyr
Kan samarbejde i en mindre organisation
Selv dyrker motion
Har du erfaring med løbestilsanalyser vil det være en fordel - men ikke et krav.
Kan se dig selv være med til at bygge en succes op.
Er flexibel
"AMASTER.DK ApS
amaster.dk udvilkler e-handelsløsninger til mindre butikker/selvstændige - med et unikt CMS system, lægger vi vægt på at kunne tilbyde vores kunder en samlet løsning med opstart, e-shop, markedsføring, søgeoptimering og drift. Vi kan hjælpe hele vejen fra første spæde ide til realisering af projektet. Kundernes succes er vores grundlag, og med erfaring fra egne webbutikker kan vi tilbyde en solid vejledning som man ikke finder hos andre udbydere af e-shop systemer."Send din søgning til
henrik@amaster.dk Henrik B